Jak wydać książkę?

Oferta Instytutu Wydawniczego EuroPrawo obejmuje profesjonalne wydawanie opracowań na podstawie najlepszych standardów działań wydawniczych. Jeśli zastanawiają się Państwo, jak wydać książkę z zakresu prawa lub podręcznik z pokrewnej dziedziny, zachęcamy do skorzystania z usług naszej oficyny. Instytut Wydawniczy EuroPrawo znajduje się na pierwszym poziomie wykazu wydawców publikujących recenzowane monografie naukowe, ogłoszonym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego co oznacza, że uzyskają Państwo pełną pulę punktów możliwych do pozyskania w ramach publikowania monografii. Jako doświadczony i rzetelny wydawca, o zasięgu międzynarodowym,  gwarantujemy fachową opiekę na każdym etapie działań. Przyjmujemy do druku monografie, rozprawy doktorskie i habilitacyjne, serie tematyczne. Pozostajemy otwarci również na inne publikacje, wspólnie z Państwem tworząc nowe kierunki. Naszą domeną jest sprawne i przyjazne wspieranie Autorów, pomagając w szybkim uzyskaniu utworu książkowego i elektronicznego.

Jak wydać książkę

Jeśli zadają sobie Państwo pytanie, jak wydać książkę czy podręcznik oraz zapewnić jej odpowiednią oprawę, zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym poniżej krótkim poradnikiem. Został on opracowany zarówno z myślą o początkujących, jak i doświadczonych autorach. Dowiedzą się z niego Państwo między innymi, ile kosztuje wydanie książki, jak dokładnie przebiega publikacja książki, a także kto jest odpowiedzialny za skład oraz projekt okładki. Odpowiemy też na często zadawane przez Autorów pytania dotyczące przygotowania manuskryptu do prac wydawniczych.

Jako polski wydawca o o zasięgu międzynarodowym każdego dnia otrzymujemy mnóstwo zapytań, jak wydać książkę, oprawić oraz dotyczące korekty tekstów. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że pisanie i publikacja opracowania jest dla każdego z Państwa ważnym przeżyciem. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak przebiega proces publikacji książki oraz jakie towarzyszą temu koszty. Wiele zależy przede wszystkim od wyboru sposobu publikacji dzieła. Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na współpracę ze sprawdzonym wydawnictwem. Dzięki temu mają Państwo pewność, że publikacja zostanie przygotowana profesjonalnie i solidnie, przy uwzględnieniu aktualnych standardów wydawniczych.

Jak przebiega publikacja książki?

Jeżeli nie wiedzą Państwo, jak i gdzie wydać książkę, warto bliżej zaznajomić się z procesem publikacji książki krok po kroku. Gdy pisanie dzieła dobiegnie końca, wówczas najczęściej trafia ono do wydawnictwa. Pierwszym i zarazem niezwykle ważnym etapem jest redakcja. Ma ona na celu poprawienie stylu oraz wprowadzenie poprawek wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Prace redakcyjne obejmują też ustalenie logicznej struktury we współpracy z autorem treści oraz ujednolicenie jej składników. Dzięki temu utwór stanie się łatwiejszy w odbiorze dla czytelników.

Ile kosztuje wydanie książki?

Dość często zadawanym pytaniem związanym z całym procesem, jest koszt przekazania publikacji książki do druku. Jak się okazuje, na ostateczny nakład pieniężny ma wpływ kilka czynników. Ważne znaczenie ma tutaj redakcja merytoryczna, korekta, skład. Zastanawiając się, ile kosztuje wydanie książki, nie można też zapominać o wydatkach związanych z drukiem oraz rodzajem oprawy. Naszym Autorom oferujemy nielimitowany nakład i nieograniczoną w czasie dostępność w sprzedaży.

Skład książki – co to takiego?

Wiedzą już Państwo, jak wygląda wydanie książki i jaki jest podstawowy mechanizm kalkulacji kosztów. Kolejnym ważnym krokiem związanym z publikacją książki dzieła jest jego skład. Jest to ostateczne przygotowanie treści do druku. Polega na nadaniu opracowaniu odpowiedniego projektu typograficznego oraz propozycji rozmieszczenia elementów graficznych i tabel. Na tym etapie tworzone są również style nagłówków, cytatów, wyróżnień itp. Ponadto usuwane są najczęściej powielane błędy typograficzne w postaci podwójnych spacji oraz spacji pojawiających się przed znakami interpunkcyjnymi. Wszystko po to, aby tekst został idealnie ułożony i był lepiej przyswajalny dla czytelnika.

Czym się różni korekta od redakcji?

Wielu z Państwa zadaje pytanie, jaka jest różnica między korektą a redakcją. Jest to dość częsty dylemat osób zastanawiających się, jak wydać podręcznik, własną książkę czy monografię. Redagowanie polega na naniesieniu w treści poprawek stylistycznych, gramatycznych, leksykalnych, składniowych. Podczas redakcji zwraca się uwagę na powtórzenia, niewłaściwie użyte związki frazeologiczne, a także niekiedy skraca się zbyt długie zdania. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować tekst do publikacji. Z kolei głównym zadaniem korektora jest wychwycenie i oznaczenie błędów językowych. Taka osoba zwraca uwagę nie tylko na błędy ortograficzne, ale także interpunkcyjne, literówki itp. W przypadku tekstów naukowych konieczne jest także zweryfikowanie zapisu przypisów oraz bibliografii, z możliwością indywidualnej konsultacji.

Wygląd okładki książki – kto za niego odpowiada?

Kolejne dość często zadawane przez Państwa pytanie dotyczy tego, jak oprawić książkę. Ważnym elementem przygotowania tekstu do publikacji jest podjęcie decyzji o rodzaju oprawy oraz zaprojektowanie okładki. Atrakcyjna okładka sprawia, że czytelnik ma ochotę sięgnąć po opracowanie i zapoznać się z jego treścią. Za jej stworzenie odpowiedzialny jest grafik - projektant, który w oparciu o ew. sugestie autora tworzy projekty wyjściowe. Niekiedy Autor prezentuje zdjęcie lub ilustrację, a grafik zajmuje się projektem. Dobrze wymyślona okładka powinna zawierać imię i nazwisko artysty, nazwę wydawcy lub tytuł serii, streszczenie oraz notę o Autorze.

Jak powinna zostać przygotowana treść książki?

Jeśli nie wiedzą Państwo, jak przygotować treść opracowania do druku, odpowiedź brzmi: w możliwie jak najprostszy sposób. Pisanie książek jest procesem złożonym i czasochłonnym, podczas którego często pomija się wiele detali. W trakcie tworzenia Autor skupia się przede wszystkim na tekście, a nie na jego wyglądzie. Przed przekazaniem dzieła do wydawnictwa książek warto jednak mieć na uwadze kilka podstawowych kwestii. Wydawca może zgłosić zastrzeżenia w przypadku pojawienia się błędów. Ważne jest również wyodrębnienie akapitów, rozdziałów itp. Przed ostatecznym wysłaniem opracowania dobrze jest jeszcze raz je przeczytać, najlepiej stawiając się w roli czytelnika.

Jak długo trwa wydanie książki?

Nie da się ukryć, że wydawanie książek jest zadaniem trudnym, zwłaszcza dla tych z Państwa, którzy podejmują je po raz pierwszy. Co prawda każde opracowanie jest inne, ale sam proces wydawniczy zawsze przebiega w podobny sposób. To, jak długo trwają prace wydawnicze, zależy między innymi od objętości utworu, jakości tekstu dostarczonego przez Autora, a także od stopnia jego skomplikowania (czy zawiera tabele, zdjęcia, przypisy itp.). Zazwyczaj czas ten wynosi przynajmniej trzy miesiące, chociaż, jak zaznaczono wyżej, kwestia ta jest uzależniona od wielu czynników.

Jak wydać własną książkę

Jeśli interesuje Państwa szybki proces wydawniczy, a także sprawna i przyjazna obsługa redaktorska, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą Instytutu Wydawniczego EuroPrawo. Jako polski wydawca książek wszystkie publikacje przygotowujemy profesjonalnie i solidnie, mając na uwadze najnowsze standardy działań wydawniczych. Wspólnie z Państwem ustalimy szczegóły dotyczące specyfikacji opracowania oraz tego, ile będzie wynosił koszt wydania. Po zatwierdzeniu dzieła do druku zajmiemy się też wypracowaniem optymalnej strategii działań marketingowych oraz handlowych. Propozycje podręczników, monografii oraz innych projektów wydawniczych wraz z wypełnioną ankietą autorską prosimy kierować na adres redakcja@iwep.pl.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl