Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Parlament Europejski po wyborach w 2009 roku.

Dostępność: druk na żądanie
Wysyłka w: 14 dni roboczych
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 15,00 zł 15.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 1 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Autorzy: Jan Barcz, Alexandra Brzezinski, Mikołaj Dowgielewicz, Peter Hengstenberg,Barbara Janusz-Pawletta, Arnold Rainer, Michael Roth, Robert Smoleń, Paweł Świeboda, Edmund Wittbrodt

Książka zawiera materiały z konferencji, która została zorganizowana w dniu 9 czerwca 2009 r., dwa dni po wyborach do Parlamentu Europejskiego, przez Fundację Friedricha Ebera (przedstawicielstwo w Polsce), Niezależny Instytut Prawa Międzynarodowego i Europejskiego, Centrum Strategii Europejskiej demosEUROPA oraz Katedrę Prawa Międzynarodowego i Prawa UE w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego.

Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2009 r. były wydarzeniem ważnym z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze - ze względu na rolę, którą Parlament Europejski odgrywa w procesie decyzyjnym w UE, stając się przez to gwarantem legitymizacji demokratycznej Unii Europejskiej. Po drugie - ze względu na znaczenie wewnątrz-polityczne tych wyborów w Polsce: są one bowiem świadectwem zaangażowania społeczeństwa w "sprawy europejskie" oraz miernikiem nastawienia partii politycznych do statusu Polski w nowoczesnej Europie. Dodatkową ważną okolicznością jest możliwość wejścia w życie Traktatu z Lizbony. Traktat ten umocni rolę Parlamentu Europejskiego w systemie instytucjonalnym Unii oraz oddziaływanie parlamentów państw członkowskich w sprawach UE.

Układ poszczególnych rozdziałów w ramach niniejszej książki odzwierciedla zasadniczo przebieg konferencji. W części pierwszej („panelu polityków”) zajęto się aspektami politycznymi wyborów do Parlamentu Europejskiego i politycznymi wyzwaniami dotyczącymi Parlamentu Europejskiego i parlamentów narodowych związanymi z Traktatem z Lizbony. W tej części książki Czytelnik znajdzie wypowiedzi Mikołaja Dowgielewicza (sekretarza stanu i szefa UKIE), Michaela Rotha (posła do niemieckiego Bundestagu, specjalizującego się w sprawach UE), Edmunda Wittbrodta (senatora i przewodniczącego Komisji Spraw Unii Europejskiej Senatu RP) oraz Roberta Smolenia (dyplomaty, byłego posła na Sejm RP i przewodniczącego Komisji ds. UE). W części natomiast drugiej eksperci – profesorowie Rainer Arnold i Jan Barcz oraz Paweł Świeboda (prezes demosEuropa, uznanego centrum badawczego zajmującego się UE) oceniali wpływ propozycji zawartych w Traktacie z Lizbony na status Parlamentu Europejskiego oraz umocnienie roli parlamentów narodowych państw członkowskich w sprawach UE.

 

Dane techniczne

Wersja publikacji Książka papierowa
ISBN 978-83-7627-024-1
Numer katalogowy 1045
Wydanie 1
Data wydania 2009
Seria Monografie i prace zbiorowe
Rodzaj oprawy miękka
Format 165 X 235
Ilość stron 88
Cena katalogowa 15,00

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl