Jak publikować w EuroPrawo

Informacje na temat Jak publikować w EuroPrawo

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani profesjonalnym i szybkim wydaniem publikacji, zachęcamy do wypełnienia ankiety autorskiej i przesłania w formie oferty do naszej redakcji. Na każdym etapie działań gwarantujemy fachową opiekę w zakresie realizacji projektów.

W związku z ogłoszeniem wykazu wydawców publikujących recenzowane monografie naukowe (KOMUNIKAT MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO z dnia 18 stycznia 2019 r. z późniejszymi zmianami w sprawie wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe. Na podstawie art. 267 ust. 3 ustawy z dnia z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. poz. 1668, 2024 i 2245) uprzejmie informujemy, że Instytut Wydawniczy EuroPrawo jest uwzględniony w ww. wykazie na POZIOMIE I.

Jak wydać książkę? - dowiedz się więcej

Wydanie książki w EuroPrawo

Instytut Wydawniczy EuroPrawo Sp. z o.o., bazując na doświadczeniu i standardach wypracowanych przez Zarząd i Radę programową, wyspecjalizował się w publikacjach z różnych dziedzin i gałęzi prawa. Wdrożył i stosuje zasady etyki wydawniczej których celem jest skuteczne przeciwdziałanie nieuczciwym praktykom wydawniczym. Zapewniają one zgodność z wytycznymi Komitetu do spraw Etyki Publikacyjnej (COPE – Committee on Publication Ethics), szerzej dostępne pod adresem: https://publicationethics.org

Najważniejsze zasady naszego działania:

  • koncentrowanie się na publikowaniu recenzowanych monografii naukowych wnoszących istotny wkład w rozwój światowej nauki;
  • prowadzenie polityki wydawniczej, która przyczynia się do upowszechniania monografii naukowych w skali światowej;
  • stosowanie jednolitych standardów kwalifikowania monografii naukowych do publikacji, niezależnie od wniesienia opłaty za publikację oraz jej wysokości;
  • stosowanie ustalonej procedury recenzji naukowej dla wszystkich monografii naukowych oraz dla monografii naukowych pod redakcją naukową.

Ponadto zapewniamy:

  • przyjazne procedury współdziałania;
  • dużą szybkość działania;
  • otwartość na nowe niestandardowe pomysły i inicjatywy wydawnicze;
  • profesjonalny wymiar publikacji w końcowym jej kształcie;
  • udostępnienie publikacji w trybie Open access na podstawie licencji Creative Commons;
  • szybka i bezpośrednia obsługa wszystkich odbiorców.

Jakie książki publikujemy?

Mimo trudnych i wymagających realiów, w których coraz trudniej uzyskać „domową” opiekę i możliwość realizacji pomysłów, staramy się zapewnić przyjazną i dedykowaną tym właśnie celom opiekę wydawniczą. Działamy w bardzo konkurencyjnym czasie i przyjaznych procedurach. Dotychczasowe grupy publikacji takie jak:

  • recenzowane monografie naukowe;
  • rozprawy doktorskie, habilitacyjne;
  • publikacje pokonferencyjne pod redakcją naukową;
  • podręczniki akademickie;
  • serie tematyczne,

stanowią fundament działań wydawniczych. Wspólnie z naszymi Autorami aktywnie tworzymy i wdrażamy nowe pomysły i publikacje, dbając o najwyższe standardy i jakość.

Procedura zgłaszania i realizacji projektów wydawniczych

  • Prosimy pobrać dostępny tutaj formularz ankiety autorskiej
  • Wypełnioną ankietę prosimy przesłać mailem na adres redakcja@iwep.pl
  • Niezwłocznie po zapoznaniu się z ankietą (zwyczajowo proces ten trwa kilka dni roboczych) podejmujemy kontakt z Autorem, uzgadniamy istotne dla stron szczegóły.
  • Po wewnętrznej kwalifikacji i uzgodnieniu trybu i warunków realizacji, zawieramy umowę wydawniczą.
  • Złożenie w wydawnictwie manuskryptu powinno nastąpić w formie i terminie określonym w umowie wydawniczej.
  • Po pozytywnych recenzjach wydawniczych przystępujemy do prac redakcyjnych. Nie absorbujemy czasu Autorów, redaktorzy przejmujący opiekę nad realizowanym projektem koordynują prace samodzielnie, w przypadkach koniecznych podejmą kontakt w uzgodnionym z Autorem trybie.
  • Zakończenie prac redakcji i składu, wieńczy akceptacja Autora i zatwierdzenie gotowości do opublikowania.
  • W porozumieniu z Autorem wypracowujemy optymalną strategię działań marketingowych i handlowych
  • Gotowa książka jest szybko kierowana do sprzedaży, wspólnie z Autorem śledzimy efekty sprzedaży.

Wszystkie wydawane w EuroPrawo prace,mogą docelowo uzyskać postać publikacji książkowej i/lub elektronicznej. Umożliwiamy również publikowanie w standardzie OA. Decyzję w tym zakresie podejmujemy wspólnie z Autorem.

Publikacja książki w EuroPrawo

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani dobrym i szybkim wydaniem materiałów własnych lub powierzonych w Instytut Wydawniczy EuroPrawo sp. z o.o., zachęcamy do wypełnienia ww. ankiety i przesłania w formie oferty do naszej redakcji.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl