Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Ustawa o służbie kontrwywiadu wojskowego i służbie wywiadu wojskowego. Komentarz - ebook

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 32,00 zł 32.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Wyrażam zgodę na dostarczenie treści cyfrowych niezapisanych na nośniku materialnym, przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. Zostałem poinformowany o utracie prawa odstąpienia od umowy, w przypadku rozpoczęcia spełniania świadczenia przez IWEP Sp. z o.o.
ilość szt.
Zyskujesz 3 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Autor: Sławomir Chomoncik

Ustawa została uchwalona w 2006 r., co było niezbędne z uwagi na podjęte czynności likwidacyjne Wojskowych Służb Informacyjnych. Zgodnie ze stanowiskiem autorów projektu założeniem reformy wojskowych służb specjalnych była zmiana ustrojowego usytuowania służb kontrwywiadu i wywiadu wojskowego. Tym samym konieczne stało się zbudowanie od podstaw nowej pod względem organizacyjnym i kadrowym służby specjalnej właściwej w sprawach ochrony bezpieczeństwa potencjału obronnego Rzeczypospolitej Polskiej.

W komentarzu dokonano całościowej analizy przepisów ustawy. Uwzględniono wszystkie zmiany stanu prawnego na dzień 14 grudnia 2020 r. W ramach komentowanych przepisów zawarto orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, jak również sądów apelacyjnych i wojewódzkich sądów administracyjnych. Ponadto w komentarzu zawarto liczne poglądy doktryny, odesłania albo częściową interpretację aktualnych rozporządzeń będących aktami wykonawczymi ustawy.

 


 
*****

 

Spis treści

Wykaz skrótów

Przedmowa

Rozdział 1.
Postanowienia ogólne (Art. 1–12)

Rozdział 2.
Organizacja Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego (Art. 13–23)

Rozdział 3.
Uprawnienia funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego oraz żołnierzy zawodowych wyznaczonych na stanowiska służbowe w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego i Służbie Wywiadu Wojskowego (Art. 24–44a)

Rozdział 4.
Służba funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego oraz żołnierzy zawodowych wyznaczonych na stanowiska służbowe w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego i Służbie Wywiadu Wojskowego (Art. 45–51)

Rozdział 5.
Przepisy karne (Art. 52–55)

Przepis końcowy

Bibliografia

 

 

Dane techniczne

Wersja publikacji e-book
ISBN 978-83-7627-199-6
Numer katalogowy 1210E
Wydanie 1
Data wydania 2021/05
Seria Monografie i prace zbiorowe
Format pdf
Ilość stron 158
Cena katalogowa 32,00zł

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl